Thriller

Najnowsze filmy

Zobacz thrillery m.in. psychologiczne i hiszpańskie

Thrillery to inaczej popularne dreszczowce. Stanowią one rodzaj utworu sensacyjnego, który ma wywołać u odbiorcy określone reakcje emocjonalne. Chodzi tutaj przede wszystkim o dreszcz emocji, jak i element zaskoczenia.

Jednym z najpopularniejszych podgatunków tego rodzaju filmów jest thriller psychologiczny, przedstawiający dogłębną analizą głównych i pobocznych bohaterów. Na uwagę zasługują również najlepsze thrillery, w których scenariusz stanowi wierne odwzorowanie dzieł literackich, zaliczanych do tego nurtu.

Scenariusz niektórych dreszczowców został oparty na twórczości takich pisarzy, jak Stephen King, Harlan Coben, Edgar Allan Poe czy Thomas Harris.

Najlepsze thrillery – filmy z nutą dreszczyku

Od kilku lat popularny jest także dobry thriller na Netflix, dostępny w usłudze odpłatnego przesyłania strumieniowego w serwisie VOD. Na tej platformie znaleźć można wybitne dzieła, zaliczane do kategorii dreszczowiec. Są to produkcje amerykańskie, polskie, brytyjskie, skandynawskie, jak również bardzo popularne ostatnimi czasy hiszpańskie thrillery, utrzymane w bardzo specyficznym klimacie. Te ostatnie często poruszają wątki religijne czy społeczne.

Fajne thrillery, wysoko ocenione w rankingu stworzonym przez platformę Netflix, są dziełami znanych i cenionych reżyserów. To polecane thrillery wielbicielom tego gatunku.