Sci-Fi

Najnowsze filmy

Zobacz filmy science fiction, których sobie nie wyobrażasz!

Filmy science fiction często ukazują wpływ najnowocześniejszych odkryć naukowych na życie wybranej jednostki bądź też całej grupy społecznej. W tym gatunku filmowym nie występują elementy cudowności i świata nadprzyrodzonego, ponieważ uwzględniono tutaj zasady prawdopodobieństwa wydarzeń i postaci.

Znany na całym świecie gatunek filmowy Sci-Fi nawiązuje do gier komputerowych i dzieł literackich o fabule osnutej na przewidywalnych osiągnięciach z zakresu techniki i nauki.

Najlepsze filmy Sci-Fi – technologia i nauka ukazana w dziełach filmowych

Najlepsze filmy Sci-Fi to fantastyka naukowa, która może zainteresować nie tylko miłośników nowoczesnej technologii i nauki. Anglojęzyczny termin science-fiction został spopularyzowany w latach 20 – tych ubiegłego wieku przez amerykańskiego wydawcę Hugo Gernsbacka.

W dziełach filmowych o tematyce science fiction zauważyć można także nawiązania do historii, socjologii, psychologii i futurologii. Współczesna kinematografia zawiera dzieła filmowe z zakresu science-fiction, które zostały określone przez krytyków jako wybitne.