Horror

Najnowsze filmy

Najlepsze Horrory

Bardzo popularny horror jest gatunkiem filmowym, który przyciąga do kin lub przed telewizory, miłośników mocnych wrażeń i niezapomnianych przeżyć. Najstraszniejsze horrory, jakie powstały do tej pory w całej historii kinematografii, to te oparte na prawdziwych wydarzeniach. Nierzadko nawiązują one do tematyki opętania przez nieczyste moce, zjawisk paranormalnych, a także zbrodni dokonanych przez psychopatycznych zabójców.

Według krytyków filmowych, najlepsze horrory powinny wywoływać dreszcz emocji, a jednocześnie zaskakiwać swoją fabułą i odpowiednimi efektami specjalnymi. Sprawdź jakie propozycje mamy dla Ciebie!

Najstraszniejsze horrory – filmy dla miłośników mocnych wrażeń

Klasyczny horror pojawił się wraz z narodzinami kinematografii. Pierwsze filmy tworzyli miłośnicy mocnych wrażeń, nawiązując do niespotykanych sytuacji w życiu człowieka. Tematyka horrorów, który powstały jeszcze w erze kina niemego, dotyczy między innymi przerażającej postaci jednego z najsłynniejszych wampirów na świecie, czyli hrabiego Drakuli. Temat niesamowitych, krwiożerczych i okrutnych istot przetrwał po dzień dzisiejszy.

Motyw ten posiadają dobre horrory traktujące o świecie wampirów czy też wydarzeniach paranormalnych. W trakcie rozwoju kinematografii pojawił się również horror science fiction (Sci-Fi), a także bardzo młody gatunek Gore, przedstawiający bardzo drastyczne sceny przemocy.